6 Haziran 2016 Pazartesi

Rıza Sarraf'ın avukatı duruşma tarihlerini belirlemek için ilave zaman istedi

Fotoğraf Diken.com.tr'den alınmıştır.

Rıza Sarraf’ın avukatı Benjamin Brafman, Yargıç Richard Berman’a hitaben yeni bir dilekçe kaleme aldı. 

2 Haziran tarihinde gerçekleşen kefalet duruşmasında Yargıç Berman, savcı ve avukatların kendi aralarında görüşerek olası duruşma tarihleri üzerinde uzlaşmalarını istemişti. Uzlaşının 16 Haziran'a kadar sağlanması bekleniyordu.

Brafman dilekçesinde, duruşma tarihlerinin 16 Haziran’da görüşülmeye başlamasını talep etti; ilave zaman istedi. New York Güney Bölge Başsavcılığı’nın da isteklerini desteklediğini belirtti. Dilekçede, "O tarihe kadar savunma, üzerinden geçilmesi gereken delil miktarı ve gerekli tercümeler hakkında çok daha iyi bir fikre sahip olacak" diye yazdı.


Avukat Brafman kaleme aldığı son paragrafta, Başsavcılığın 3 Haziran tarihli, kefalelet duruşması konulu mektubuna en geç 7 Haziran günü yanıt vereceklerini söylüyor. Amerikan federal davaları ile ilgili hukuki belge ve kayıtların elektronik kopyalarının bulunduğu PACER sisteminde Başsavcılığın son mektubu yer almıyor. 

New York Güney Bölge Başsavcılığı Basın Sorumlusu Nicholas Biase yaptığı yazılı açıklamada belgenin henüz kamuya açık olmadığını söyledi. Herhangi bir gerekçe belirtmedi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sevilenler